Ogłoszenia parafialne 5 grudnia 2021 r.

Data

04.12.2021 r.

 1. Jutro zapraszamy do kościoła parafialnego na 17.30 Odnowę w Duchu Św.
 2. W środę 8 grudnia dla każdego katolika ważne święto Maryjne, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu będą w następującym porządku: w sanktuarium o godz. 6.30; 7.30, a w kościele parafialnym o godz. 16.00 i o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 3. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 16:00 zostaną poświęcone medaliki komunijne dla dzieci z klas 3 w ramach przygotowania do I Komunii Św. Natomiast o godz. 17.30 będzie miało miejsce przyjęcie dziewczynek do DSM.
 4. W piątek zapraszamy na Mszę św. młodzież, a po jej zakończeniu na spotkanie.
 5. W sobotę na godz. 18.30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św.
 6. Przez cały tydzień w dni powszednie zapraszamy na roraty. W sanktuarium o 6:30, w kościele parafialnym o 17:30. Prosimy o przyniesienie ze sobą lampionów. Na Roraty wieczorne szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami oraz młodzież.
 7. Do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze wiele dni, ale już dzisiaj prosimy młodzież z grupy apostolskiej o przygotowanie wystroju szopki bożonarodzeniowej w kościele parafialnym. Natomiast o przygotowanie wystroju bożonarodzeniowego w sanktuarium Bractwo Szkaplerzne oraz przedstawicieli z parafialnego SPA.
 8. Za tydzień będzie poświęcenie po każdej Mszy św. opłatków na stół wigilijny oraz możliwość ich nabycia.
 9. Informujemy także, że spowiedź przed Bożym Narodzeniem będzie w naszej parafii 19 grudnia. Nie bądźmy obojętni na Boga i jego łaskę przygotujmy się do spotkania z Nim i korzystajmy z sakramentu pojednania.
 10. Dziękujemy za wszystkie ofiary na utrzymanie parafii oraz ofiary na pomoc kościołowi na wschodzie. Dziękujemy także za włączenie się w akcję paczuszka dla maluszka. Akcja potrwa jeszcze do przyszłej niedzieli. Bóg zapłać. Za tydzień z racji II niedzieli miesiąca prosimy o wsparcie. W dalszym ciągu zbieramy na organy do kościoła parafialnego.
 11. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na organizowanie pomocy dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji bytowej.
 12. Zgodnie z zarządzeniem jakie wydał Biskup tarnowski Andrzej Jeż dotyczącym wizyty duszpasterskiej w naszej diecezji w związku z panującą pandemią oraz w trosce o zdrowie wiernych i księży, a także po konsultacjach z przedstawicielami naszej parafii, informujemy, że w tym roku duszpasterskim kolęda przybierze następującą formę z zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych:

-Kapłani udadzą się do tych rodzin, które wyraźnie o to poproszą;

-Ponadto tak jak poprzednio będą organizowanie Msze św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii.

O szczegółach będziemy informować w niedzielę za tydzień.

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności; śp. Czesława Ciesielska, Genowefa Szura, Alicja Krzyżak, Jan Czosnyka, Kazimierz Marek, Stanisław Tokarski. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…