Ogłoszenia parafialne 5 kwietnia 2020 r.

05.04.2020 r.

1. W Wielką Środę w godzinach wieczornych zapraszamy wszystkich do przeżycia nabożeństwa pojednania w swoich rodzinach. Materiały do jego przeżycia znajdziemy na stronie internetowej diecezji i naszej parafii..
  2. W Wielki Czwartek obchodzić będziemy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentu Eucharystii oraz Sakramentu Kapłaństwa. Po południu w sanktuarium na Burku o g. 18.00 uroczysta Msza św. wieczerzy Pańskiej. Od Mszy wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się Triduum Sacrum.
  3. Wielki Piątek to Pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Rozpoczynamy o godz. 17.00 w sanktuarium na Burku Drogą Krzyżową „epidemi”, następnie Gorzkie Żale po tym nastąpią obrzędy Męki Pańskiej. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  4. W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich katolików wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Natomiast osoby od 18 do 60 roku życia zobowiązane są do postu ścisłego, czyli 3 posiłki w ciągu dnia dwa lekkie i jeden do sytości. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy.
  5. W Wielką Sobotę obchodzimy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wieczorem o godz. 19.00 w sanktuarium odbędą się Obrzędy Wigilii Paschalnej.
  6. Informujemy, że wszystkie nabożeństwa triduum sacrum będą transmitowane przez internet. Wchodząc na naszą stronę parafialną lub na youtuba możemy łączyć się duchowo we wspólnej modlitwie.
  7. Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Transmisja Mszy św. z sanktuarium o godz. 8.00 i 10.30, podobnie będzie w drugi dzień świąt wielkanocnych.