Ogłoszenia parafialne 5 listopada 2023 r.

04.11.2023 r.

1. W dalszym ciągu zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych oraz udziału w listopadowych nabożeństwachwypominkowych. W kościele parafialnym o godz. 17.00, a w sanktuarium o godz. 18.00. Przy tej okazji przypominamy także, że w wypominkach całorocznych modlimy się za zmarłych w niedziele o godz. 8.45, 17.15 w kościele parafialnym, a o godz. 10.15 w sanktuarium.
2. W sobotę przypada 11 listopada. Pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę.
3. W sobotę na godz. 18.30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Msząśw.
4. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się za Kościół Prześladowany oraz wszystkich ubogich.
5. Spotkania w tym tygodniu: - Grupa Biblijna w poniedziałeko godz. 17.00, - DSM wtorek godz. 17.00, - Dzieci IKomunijne czwartek 17.30, - Wspólnota O. Pio w piątek o godz. 17.00, -Schola dziecieca sobota godz. 10.00.
6. Drodzy Siostry i Bracia. Św. Ojciec Pio 15 lipca 1959 r. chorując w celi klasztornej, powiedział do swoich duchowych synów i córek, którzy byli wtedy zgromadzeni w kościele takie słowa: „Pamiętajmy o Matce Bożej Szkaplerznej, będącej szczególną opiekunką dusz czyśćcowych. Polecajmy tej drogiej Matce święte dusze w czyśćcu. Któż z nas nie ma tam swoich bliskich i kto wie, jak wielu z nich cierpi tam może – a nawet z pewnością – także przez nas. Przez modlitwę posprzątajmy czyściec. Zachęcamy zatem wszystkich do dołączenia do tejduszpasterskiej inicjatywy, która istnieje już od tylu lat w wielu parafiach, a polega na podjęciu codziennej modlitwy za dusze cierpiące w czyśćcu. Pomocą w tym niech będą wizerunki świętych, które możemy zabrać wychodząc z kościoła, aby szczególnie w listopadzie modlić się o uwolnienie dusz z czyśćca przez orędownictwo konkretnegoświętego.
7. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie, szczególnie na witraże oraz ofiary składane wraz z wypominkami. Bóg zapłać. Przyszła niedziela jest II miesiąca, składka zostanie przeznaczona na modernizację okien w kościele parafialnym. Pierwsze prace rozpoczniemy za dwa tygodnie, a kolejne w przyszłym roku. Prosimy o zrozumienie sprawy.
8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszedł do wieczności śp. Józef Marcinek. Polećmy jego duszę dobremu Bogu. Wieczne odpoczywanie...