Ogłoszenia parafialne 6 grudnia 2015 r.

Data

06.12.2015 r.

 1. W poniedziałek  po Mszy św. o 17:30 spotkanie grupy biblijnej.
 2. We wtorek - 8 grudnia, z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy do kościoła na godz. 17:30 wszystkie dzieci klas II. Będzie to kolejne spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii Św., w czasie którego zostaną poświęcone medaliki komunijne. Rodzice zadbają aby każde dziecko miało swój medalik komunijny. Przypominamy, że Msze św. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny będą -w sanktuarium o godz. 6:00, 7:00, i 18:30,
  -w kościele parafialnym o 7:30, 16:00, i 17:30
 3. W piątek 11 grudnia w kościele parafialnym o godz. 16.30 zbiórka ministrantów, a lektorów o 18.00.
 4. Również w piątek na Mszę św. 17.30 zapraszamy członków Akcji Katolickiej a potem na spotkanie.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 9:00 zapraszamy SRK a po niej na spotkanie.
 6. W tym tygodniu zapraszamy szczególnie na roraty w sanktuarium o 6:00, w kościele parafialnym o 17:30. Przed roratami zapraszamy do wspólnego śpiewania godzinek ku czci NMP.
 7. Informujemy, że od poniedziałku dzieci z parafialnej świetlicy w ramach Dziecięcego Dzieła Miłosierdzia odwiedzają ludzi starszych naszej parafii.
 8. Zachęcamy do nabywania świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które pozyskuje środki na organizowania pomocy dla dzieci w trudnej sytuacji bytowej. Umowna ofiara za świecę wynosi 5 zł.
 9. W czasie Adwentu pomyślmy o ludziach biednych. Już od jutra możemy składać dla nich paczki z żywnością i odzieżą. Kto może niech podzieli się z innymi.  Paczki  składamy pod figurą św. Antoniego, Zebrane dary, będą rozdane potrzebującym z naszej parafii przed świętami.
 10. Informujemy, że przy współpracy z fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizujemy 10 grudnia zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki tej zbiórce możemy przyczynić się do udzielenia pomocy misjom. Prosimy o przywiezienie zużytego sprzętu elektronicznego pod kościół parafialny na godzinę 13.30.
 11. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto parafii z innej parafii oraz na tacę. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców pragniemy polecać podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem. Przy tej okazji prosimy o wsparcie za tydzień z racji II niedzieli miesiąca niedzieli inwestycyjnej, aby móc spłacić kolejną ratę za wykonanie schodów. Dziękujemy za zrozumienie sprawy.
 12.  W ostatnim czasie odszedł do wieczności Ks. marek Sobota, nasz długoletni wikariusz a od pięciu lat proboszcz w parafii Krasne Lasocice. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że za tydzień w niedzielę o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. za Ks. Marka. Polećmy teraz jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…