Ogłoszenia parafialne 6 listopada 2016 r.

Data

07.11.2016 r.

1.   W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w sanktuarium spotkanie Odnowy w Duchu Św.

2.   W czwartek 10 listopada o 17.30  kolejne spotkanie dzieci I Komunijnych z rodzicami.

3.   W piątek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w int. naszej Ojczyzny. W tym dniu zapraszamy na godz. 17.00 do kościoła parafialnego na różaniec połączony z wypominkami narodowymi przygotowany przez naszą młodzież.

4.   Również w piątek w kościele parafialnym o godz. 16.30 zbiórka ministrantów                      i aspirantów a o godz. 18.00 zbiórka lektorów. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy na to spotkanie również nowych chętnych do służenia przy ołtarzu.

5.   W przyszłą niedzielę na godz. 9.00 zapraszamy SRK.

6.   Informujemy, że w przyszłą niedzielę nastąpi uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele, a zatem również we wszystkich kościołach jubileuszowych diecezji tarnowskiej. W katedrze tarnowskiej główne uroczystości o godz. 15.00 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej uroczystości. Natomiast Tych, którzy z różnych powodów do tej pory nie pielgrzymowali do Bramy Miłosierdzia, prosimy, aby w ostatnich już dniach skorzystali z łask jubileuszowych związanych z przejściem przez Bramę Miłosierdzia.

7.   Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski odprawimy nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nowenna ta rozpoczyna się w czwartek, 10 listopada i przygotuje nas do uroczystości, która będzie miała miejsce w Łagiewnikach w sobotę 19 listopada. Nowenna ta będzie połączona z Mszą św. wieczorną. 

8.   W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: 
- codziennie nabożeństwo za zmarłych połączone z wypominkami 
   o  17:00 w kościele parafialnym, a w sanktuarium o 18:00, ponadto;
- we wtorek wieczorem w sanktuarium nowenna do Bożego Miłosierdzia
- w środę w kościele parafialnym, a w sobotę w sanktuarium nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.  

9.   Informujemy, że przy współpracy z fundacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizujemy 9 listopada zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki tej zbiórce możemy przyczynić się do udzielenia pomocy misjom. Prosimy o przywiezienie zużytego sprzętu elektronicznego  na wyznaczone miejsce na  parkingu przy kościele parafialnym do godziny 10.00.

10.       Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto oraz na tacę, aby wesprzeć naszą parafię. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Prosimy, także o pomoc za tydzień z racji II niedzieli miesiąca. Przy tej okazji dziękujemy również wszystkim, którzy w dniu Wszystkich Świętych pomogli przygotować uroczystości na starym cmentarzu. Bóg zapłać.