Ogłoszenia parafialne 6 marca 2022 r.

Data

06.03.2022 r.

  1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki w sanktuarium o g. 9.00, a g. 17.00 i g. 19.00 w kościele parafialnym, Gorzkie żale w niedziele w kościele parafialnym o g. 16.00.
  2. W czwartek zapraszamy na 17.30 dzieci I komunijne wraz z rodzicami.
  3. Również w czwartek po Mszy św. wieczornej próba dla wszystkich osób śpiewających psalmy. Zapraszamy także nowych chętnych. Próba jest konieczna, aby ustalić ważne zadania w pełnieniu tej posługi.
  4. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane na uchodźców wojennych. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczą w wolontariacie, organizują i przywożą paczki oraz przyjęli pod swój dach rodziny z Ukrainy. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim potrzebnymi łaskami o co modlimy się podczas sobotniej nowenny w sanktuarium o godz. 18.30 na którą serdecznie zapraszamy.
  5. Przypominamy, że zbiórka darów do Obertyna na Ukrainie trwa do wtorku. Potrzebne są nadal długoterminowe produkty spożywcze np. makarony, kasze, konserwy, suche pieczywo Kosmetyki: pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szampony, mydła, podpaski Dla dzieci: mleka modyfikowane, kaszki, zupki w słoiczkach, pampersy, chusteczki nawilżane. Mile także widziane bandaże, gazy, opatrunki jałowe, środki do dezynfekcji i odkażania ran, maseczki i rękawiczki jednorazowe, koce termiczne. Plecaki, ciepłe rękawice, czapki, koce, karimaty, śpiwory (najlepiej nowe, a już z pewnością wyprane). Transport darami na Ukrainę z naszej parafii wyruszy wieczorem we wtorek. Informujemy także, że równolegle trwają także inne zbiórki na terenie Tarnowa o czym szeroko informujemy na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie ogłoszeń.
  6. Msza św. obrządku rzymskokatolickiego w języku ukraińskim będzie sprawowana w każdą niedzielę w tarnowskiej katedrze o godzinie 18.00.
  7. Przez wstawiennictwo Matki Bożej módlmy się o pokój na Ukrainie, o łaskę opamiętania dla odpowiedzialnych za wojnę oraz za wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pomagają uchodźcom. Pod Twoją obronę…
  8. Bożemu miłosierdziu polećmy także duszę śp. Danuty Biernackiej, która odeszła z naszej wspólnoty do wieczności. Polećmy także wszystkich, którzy utracili życie, na wojnie. Dobry Jezu …