Ogłoszenia parafialne 6 stycznia 2022 r.

Data

06.01.2022 r.

  1. Komunikat Biskupa: Drodzy Diecezjanie! Pokój Wam” – te słowa wypowiada Chrystus w dniu Zmartwychwstania do zatrwożonych o swoje życie i przyszłość uczniów zgromadzonych w Wieczerniku.  Nam również przyszło żyć w czasach, które rodzą wiele obaw i lęków. Podejmujemy jednak ciągle, również w ramach trwającego V Synodu, wysiłek wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego, który prowadzi wspólnotę Kościoła przez dzieje.

Dogodną okazją pomagającą otworzyć się na działanie Ducha Świętego będzie XI Forum Formacyjne, które odbędzie się w Tarnowie w Arenie „Jaskółka” w dniach od 29 do 30 stycznia br. Pragniemy, aby był to czas zasłuchania w słowo Boże, czas wspólnej modlitwy i wołania o dar Ducha Świętego, ażeby dopomagał nam budować Kościół na wzór Chrystusa.

Z wiadomych względów nie możemy spotkać się wszyscy, ale pragnę zaprosić na to wydarzenie przedstawicieli każdej wspólnoty parafialnej. Spotkanie Jezusa z uczniami przeżywającymi kryzys skończyło się ich posłaniem z misją głoszenia Jezusa w świecie. Spotkanie ze Zmartwychwstałym dało uczniom taką moc, iż doświadczenie kryzysu stało się przestrzenią wielkiego Bożego działania. Oby doświadczenie uczniów z Wieczernika stało się także doświadczeniem Kościoła tarnowskiego.

Zapisy do udziału w XI Forum Formacyjnym odbywają się przez stronę internetową, zaś szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach rozesłanych do parafii. Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

  1. Jutro I piątek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do naszego sanktuarium, którą zakończymy Mszą św. o godz. 15.00.
  2. Również jutro po Mszy św. o 17.30 zbiórka ministrantów i lektorów.
  3. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie także za te dzisiejsze, które przeznaczone są na misje. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Bóg zapłać.
  4. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Barbara Ślusarczyk, Mieczysław Drwal, Ryszard Prokop. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…