Ogłoszenia parafialne 8 listopada 2020 r.

Data

07.11.2020 r.

  1. W środę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy o modlitwie w int. naszej o pokój i szacunek do naszej Ojczyzny.
  2. W przyszłą niedzielę z woli papieża Franciszka będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich.
  3. Przez cały tydzień w dni powszednie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej za zmarłych w kościele parafialnym o godz. 17.00, a w sanktuarium o godz. 18.00.
  4. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii, także dziś, z racji II niedzieli miesiąca. Wszystkich pragniemy polecać w modlitwie podczas sobotniej nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej. Bóg zapłać za dobroć serca.
  1. W Tarnowie w najbliższym czasie rozpocznie się budowa szpitala tymczasowego w związku z tym:
    Zachęcamy do angażowania się w pracę w szpitalu tymczasowym w Tarnowie lekarzy, lekarzy emerytów, lekarzy z prywatnych gabinetów, stomatologów, pielęgniarek, ratowników medycznych, opiekunów medycznych. Zatrudnieni otrzymają pełne wsparcie, zabezpieczenia sanitarne i wynagrodzenie zgodne z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia. Osoby zainteresowane w sprawie pracy kontakt: szpitaltymczasowy@lukasz.med.pl
  2. Zwracamy się także z apelem do ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły już COVID i mogą oddać osocze. Prosimy zgłaszać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oddział w Tarnowie w szpitalu Specjalistycznym w Tarnowie, im. Edwarda Szczeklika, ul. Szpitalna 13, 33-100 Tarnów.
  3. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, a wśród nich naszemu Ks. Marcinowi, życzymy wielu łask od Boga i wstawiennictwa Maryi. W int. Ks. Marcina i naszej Ojczyzny, będziemy modlić się w dniu Jego imienin na Mszy św. o godz. 7.30, przed cudownym obliczem MB Szkaplerznej w naszym sanktuarium.