Ogłoszenia parafialne 8 sierpnia 2021 r.

08.08.2021 r.

1. Edykt Biskupa Tarnowskiego:
  2. W niedzielę za tydzień przypada Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej. Jest to święto obowiązkowe. Na Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Teresy Benedykty od Krzyża patronki Euro  py, we wtorek św. Wawrzyńca diakona i męcz., a w sobotę św. Maksymiliana Kolbe męcz. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich św. Patronów.
  4. Dziękujemy za ofiary składane, dziś także z racji II niedzieli miesiąca. Niech Bóg, którego hojność jest bez miary, wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie. Wszystkich polecamy Bożej Opatrzności i wstawiennictwu naszej Patronki Maryi Królowej Szkaplerza Świętego podczas sobotniej nowenny w naszym sanktuarium na Burku.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła.
  6. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Tadeusz Gomoliński. Polećmy Bogu jego nieśmiertelną duszę. Dobry Jezu..