Ogłoszenia parafialne 9 grudnia 2018 r.

Data

08.12.2018 r.

 1. W tym tygodniu zapraszamy na roraty w sanktuarium o 6:00, w kościele parafialnym o 17:30 z udziałem dzieci i młodzieży. Przed roratami zapraszamy do wspólnego śpiewania godzinek ku czci NMP.
 2. Jutro po Mszy św. o 17.30 spotkanie grupy bilijnej.
 3. W czwartek o godz. 18.15 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 4. W piątek 14 grudnia przypada w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek jest następujący: w sanktuarium o godz. 7.30 Msza św. z kazaniem, po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Poprowadzą ją od 9.00 mieszkańcy z ul. Wodna, NMP, Nadbrzeżna Dolna, Szewska, Sądowa, Przedszkolaków, Drzymały, Piotrowskiego, Konarskiego Tuchowska; od 11.00 ul. Torowa, Stanisza, Wspólna, Małeckiego, Dąbrowskiego, o godz. 12.00 zakończenie połączone z modlitwą Anioł Pański w int. Ojca św., w kościele parafialnym wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 15.00i Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, nastepnie adoracja do godz. 17.30 zakończona Mszą św. z kazaniem. Od godz. 15.00 na adorację zapraszamy mieszkańców ul. Sanguszków, Braci Saków z ulicami przyległymi, Okrężna z ulicami przyległymi; od 16.00 Gumniska, Krogulskiego, Urwana Piastowska, Mostowa, Nadbrzeżna Górna Łanowa i pozostałe ulice.
 5. Również w piątek o 16.30 spotkanie ministrantów a o 18.00 lektorów.
 6. W niedzielę 16 grudnia rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus.
 7. W niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy członków parafialnego oddziału Caritas, a po niej na spotkanie.
 8. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie kolędników misyjnych. Zapraszamy także wszystkie dzieci, które pragną dołączyć do kolędników.
 9. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania na stoisku Caritas świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, a także piernikowych choineki opłatków na stół wigilijny. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na organizowanie pomocy dla rodzin w trudnej sytuacji bytowej.
 10. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary z racji dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać.
 11. Już dziś informujemy, że spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w czwartek 20 grudnia. Rozpoczęcie godz. 14.30.
 12. Informujemy także, że pasterki w naszej parafii będą:
  w sanktuarium o godz. 22.00, w kościele parafialnym o godz. 24.00
 13. W przyszłym tygodniu w czwartek będziemy przygotowywać nasze kościoły do Bożego Narodzenia. Wystrojem zajmują się mieszkańcy poszczególnych ulic, tak jak to było dotychczas w tradycji naszej parafii oraz poszczególne grupy: w sanktuarium Bractwo Szkaplerza i Odnowa w Duchu św, zaś w kościele parafialnym Rada Parafialna, młodzież, grupa św. O. Pio, SRK, Grupa Biblijna. Odpowiedzialnymi za całość są Ks. Radosław, Ks. Andrzej i Rada Parafialna. Szczegółowe informacje za tydzień.
 14. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Stręk. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu.Dobry Jezu…