Ogłoszenia parafialne i program kolędy 1 stycznia 2023 r.

01.01.2023 r.

Kategorie

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego: Umiłowani Diecezjanie!Wraz z całym Kościołem powszechnym składamy dziękczynienie Trójjedynemu Bogu za dar osoby i posługę papieża seniora Benedykta XVI. Nie sposób objąć wszystkich wymiarów jego doniosłego życia, twórczości i posługi. Z całą pewnością Benedykt XVI był jednym z najwybitniejszych następców św. Piotra ostatnich stuleci, człowiekiem głębokiej i porywającej wiary, genialnym teologiem, który pozostawił po sobie przebogatą spuściznę myśli i nauczania. Jako kardynał należał do najbliższych i bardzo oddanych współpracowników św. Jana Pawła II. Przy różnych sposobnościach okazywał też wielką życzliwość i szacunek do Polski i Polaków. Jako kardynał odwiedził naszą tarnowską diecezję – uczestniczył 10 maja 2003 roku w jubileuszowych uroczystościach w Szczepanowie z okazji 750-tej rocznicy kanonizacji Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika. Spuścizna życia oraz pontyfikat tego wielkiego Papieża, wypełnione bezgraniczną miłością do Chrystusa i Kościoła, stanowią mocną inspirację dla kolejnych pokoleń uczniów Chrystusa. W najbliższy wtorek, tj. 3 stycznia, będzie sprawowana za zmarłego papieża seniora Benedykta XVI Msza święta o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie. Wszystkich diecezjan zapraszam do włączenia się w modlitwę w jego intencji. Niech Trójjedyny Bóg, który jest źródłem i dawcą wszelkiego życia, pozwoli mu radować się pełnią chwały zbawionych.
    Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  2. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze św. w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu odbędzie się w naszej parafi kolęda misyjna, a w katedrze Orszak Trzech Króli
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota stycznia. Kto chciałby skorzystać z sakramentu pokuty może to uczynić codziennie półgodziny przed Mszą św. w dni powszednie. W czwartek w sanktuarium o 6.30 będzie Msza św.za +papieża Benedykta XVI.
  4. W I sobotę kapłani udadzą się do chorych po telefonicznym ustaleniu.
  5. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie również ofiary na kościół przy okazji kolędy. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Bóg zapłać. Za tydzień z racji II niedzieli miesiąca ofiary będą zbierane na ubezpieczenie i ogrzewanie kościołów.
  6. Program kolędy na najbliższy tydzień:
    Poniedziałek, 2 stycznia od godziny 16:00; ul. Konarskiego, Przedszkolaków, Dąbrowskiego, Jagiellońska, Kaflarska, Wesoła
    Wtorek, 3 stycznia od godziny 16:00 ul. Sanguszków (w całości) ul. Gumniska (domy prywatne) i nowy blok nr 3
    Środa, 4 stycznia od godziny 16:00; ul. Kossaka, Okrężna
    Czwartek, 5 stycznia od godziny 16:00; ul. Św. Wojciecha, św. Stanisława Kostki, św. Kazimierza i św. Rafała Kalinowskiego, św. Kingi
    Piątek , 6 stycznia od godziny 14:00; ul. Stanisza, Wspólna, Drzymały i Tuchowska
    Sobota, 7 stycznia od godziny 10:30; ul. Braci Saków, Zimowa
    Niedziela, 8 stycznia od godziny 14:00; ul. Nadbrzeżna Górna, Boczna, Łanowa, Łyczków, Mostowa, Piastowska (domy prywatne), Nadbrzeżna Dolna, Szewska, Sądowa