Ogłoszenia parafialne 4 kwietnia 2021 r.

Data

04.04.2021 r.

  1. Jutro drugi dzień Świat Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jest następujący:

   - w kościele parafialnym; o godz.7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.30, a

    -w sanktuarium tylko o godz. 8.00 /transmitowana przez internet/.

Składka jutrzejsza jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet JPII.

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele parafialnym, będzie specjalne nabożeństwo na które serdecznie zapraszamy.
  2. Również w przyszłą niedzielęzmiana tajemnic różańcowych.
  3. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas  nowenny. Równocześnie prosimy o wsparcie za tydzień z racji II niedzieli.
  4. Drodzy moi. Chcemy dziś w to największe Święto roku wyrazić wdzięczność Bogu za zdroje łask, jakich udzielał nam, uczestniczącym w poszczególnych nabożeństwach Wielkiego Postu. Były to: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, spowiedź św. i Triduum Sacrum, które przygotowały nas do dzisiejszego świętowania.
  5. Dziękuję również tym, którzy pomogli nam w tych nabożeństwach uczestniczyć i w ich świetle odnajdywać siebie, swoją osobowość i duchowość. Szczególne podziękowania składam Ks. Marcinowi za głoszenie do nas w tym roku kazań pasyjnych przepełnionych głęboką refleksją i osobistym świadectwem. Dziękuję naszym kapłanom, siostrom zakonnym, Dziewczęcej Służbie Maryjnej z siostrą Kasią oraz LSO za przygotowanie z Ks. Zbigniewem całej liturgii. Dziękuję wszystkim pracownikom kościelnym za każdą pracę wykonaną w kościele i na plebanii. Panom Kościelnym Jarosławowi i Arturowi, Panu Organiście Łukaszowi i wszystkim śpiewającym. Dziękuję wszystkim wspaniałym osobom, które z Ks. Radosławem natrudziły się i przygotowały oraz wystroiły Ciemnicę i Grób Pański, a także Paniom Adriannie, Renacie, Agacie i Natalii, wszystkim sprzątającym przygotowującym nasze świątynie na święta. Dziękuję osobom z poszczególnych grup duszpasterskich za organizowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Na koniec dziękuję wam drodzy parafianie za chrześcijańską postawę podczas całego Wielkiego Postu, oraz wyrozumiałość wobec obostrzeń pandemicznych i naszego Pana Kościelnego. Bóg zapłać.
  6. Wraz ze wszystkimi kapłanami pracującymi w naszej parafii życzymy Wam, by Zmartwychwstały był źródłem niewyczerpanej ufności w moc dobra i miłości. Pamiętajcie! Zmartwychwstanie sprawia, że nic już nie jest tak jak było, do czego człowiek lubił się przyzwyczajać. Zmartwychwstanie daje nowy początek. Życzymy wam zatem, nowego serca i nowego ducha.

    Niech Jezus zawsze przebywa w Was i Waszych rodzinach.
                                               WESOŁEGO ALLELUJA!