Ogłoszenia parafialne 17 kwietnia 2022 r.

Data

17.04.2022 r.

  1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. jest następujący:

   - w kościele parafialnym; o godz.7.00, 9.00, 12.00, 17.30, a

    -w sanktuarium tylko o godz. 8.00 i 10.30

Składka jutrzejsza jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet JPII.

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kościele parafialnym będzie specjalne nabożeństwo, na które serdecznie zapraszamy. Parafia Miłosierdzia Bożego w tym dniu będzie przeżywać odpust.
  2. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii na opłacenie rachunków za ogrzewanie oraz na budowę organów w kościele parafialnym Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy Matce Bożej Szkaplerznej w modlitwie przed Jej cudownym wizerunkiem.
  3. Drodzy moi. Chcemy dziś w to największe Święto roku wyrazić wdzięczność Bogu za zdroje łask, jakich udzielał nam, uczestniczącym w poszczególnych nabożeństwach Wielkiego Postu. Były to: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, spowiedź św. i Triduum Sacrum, które przygotowały nas do dzisiejszego świętowania.
  4. Dziękuję również tym, którzy pomogli nam w tych nabożeństwach uczestniczyć i w ich świetle odnajdywać swoją osobowość i duchowość. Dziękuję naszym kapłanom, siostrom zakonnym, Dziewczęcej Służbie Maryjnej oraz LSO za przygotowanie całej liturgii. Dziękuję wszystkim pracownikom kościelnym za każdą pracę wykonaną w kościele i na plebanii. Panom Kościelnym Jarosławowi i Arturowi, Panu Organiście Łukaszowi i wszystkim śpiewającym z DSM i scholii Młodzieżowej. Dziękuję wszystkim wspaniałym osobom, które przygotowały oraz wystroiły Ciemnicę i Grób Pański, a także naszym Siostrom, Paniom Adrianie, Annie, Agacie i Natalii, wszystkim Parafianom sprzątającym i przygotowującym nasze świątynie na święta. Dziękuję osobom z poszczególnych grup duszpasterskich za organizowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Na koniec dziękuję Wam drodzy parafianie za chrześcijańską postawę podczas całego Wielkiego Postu oraz tak liczny udział w poszczególnych nabożeństwach. Bóg zapłać.
  5. Wraz ze wszystkimi kapłanami pracującymi w naszej parafii życzymy Wam nowego serca i nowego ducha. Niech Jezus zawsze przebywa w Was i Waszych rodzinach.  WESOŁEGO ALLELUJA!