W tygodniu miłosierdzia

Data

11.04.2016 r.

lagiewniki1W minioną sobotę z naszej parafii odbyła się pielgrzymka autokarowa do Centrum św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.
Pomimo niesprzyjającej pogody udało się zrealizować wszystkie punkty pielgrzymki. Podczas wizyty w Centrum św. Jana Pawła II pielgrzymi mieli okazję pomodlić się przy relikwiach św. Jana Pawła II oraz św. siostry Faustyny, a także zwiedzić kaplice znajdujące się przy Centrum św. Jana Pawła II. Były to m.in. kaplica Matki Bożej Ludzimierskiej, kaplica św. Kingi, w której stale utrzymywana jest temperatura 14 st. C celem konserwacji znajdujących się tam figur wykonanych z soli. Uczestnicy pielgrzymki widzieli także rekonstrukcję celi św. siostry Faustyny wraz ze znajdującymi się w niej przedmiotami, które należały do Świętej.
Ponadto pielgrzymi uczestniczyli w Koronce i Mszy Świętej, które odbyły się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
W stronę wszystkich uczestników odbytej pielgrzymki kierujemy szczere Bóg zapłać za udział w tym duchowym przeżyciu, a pozostałych zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych pielgrzymkach. Szczęść Boże.

Anna - uczestniczka pielgrzymki