Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

20.03.2016 r.

rekolwielkTegoroczne Rekolekcje Szkolne odbywały się w piątym tygodniu Wielkiego Postu.

Tematem przewodnim był Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia.

Sposób, forma oraz terminy dostosowane były do wieku i percepcji uczestników.

I tak:

• ponad 350 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych regularnie uczestniczyło w 3 dniach rekolekcyjnych: w pierwszym dniu zobaczyli w Kinie Marzenie film pt. „Cierń Boga” przeżywając spotkania z Jezusem widziane oczami apostołów; dzień drugi był spotkaniem wykładowcą UPJPII z ks. dr hab. Januszem Królikowskim, który poruszał tematy związane z opętaniami i egzorcyzmem; podsumowaniem była wspólna Eucharystia w Kościele Parafialnym.
  • gimnazjaliści z Gimnazjów przy ul. Błotnej oraz Szewskiej kroczyli śladami Bożego Miłosierdzia poprzez rekolekcyjne spotkania w kaplicy kościoła parafialnego oraz rekolekcyjne zadania domowe, których wykonanie opierali o współczesne środki multimedialne.
  • uczniowie trzech szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej nr 2, Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej oraz Społecznej Szkoły Podstawowej swoje dopołudniowe spotkania przeżywali w grupie ponad 400 uczestników. Czas popołudniowy był wykorzystywany na wykonanie rekolekcyjnych zadań domowych, w których wykonanie angażowali się również rodzice.

Ufamy, że obfitość Bożej łaski, jaka spłynęła na dzieci i młodzież zaowocuje uczynkami miłosierdzia czynionymi względem duszy i ciała. Jezu Ufamy Tobie!