Zaproszenie na odpust 2017

Data

12.06.2017 r.

DRODZY PARAFIANIE

I PIELGRZYMI

W dniach od 9 lipca do 16 lipca 2017 roku będziemy przeżywać tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Jej sanktuarium w Tarnowie na Burku. W związku z powyższym serdecznie zapraszam Was wszystkich do udziału we Mszach świętych oraz pozostałych nabożeństwach odpustowych, które będą miały niezwykły charakter ze względu na obchodzony Jubileusz 100–lecia Objawień Fatimskich.

W tym roku odpust pragniemy przeżywać pod hasłem: „Pozwólcie Maryi prowadzić Was przez ziemię ku niebu”. Słowa te, zaczerpnięte z nauczania Abp. Jerzego Ablewicza stanowią myśl przewodnią tegorocznych rozważań odpustowych na temat roli Maryi w życiu człowieka i Jej wpływu na głoszenie ewangelii, której celem jest dostąpienie radości nieba. Intencje wszystkich pielgrzymów będziemy polecać wstawiennictwu Maryi w tajemnicy Szkaplerza Świętego.

Bardzo proszę o przekazywanie informacji o odpuście wśród rodziny i przyjaciół, aby każdy z nas miał swój udział w szerzen iu kultu Pani Szkaplerza Świętego. Będzie nam niezwykle miło gościć Was wszystkich podczas uroczystych wydarzeń, ważnych dla całej naszej wspólnoty parafialnej.

Modlitwa przed Matką Bożą Szkaplerzną to czas łaski i darów otrzymanych za Jej wstawiennictwem od dobrego Boga. W naszym sanktuarium jest księga łask ze świadectwami uzdrowień duszy i ciała oraz łaskami otrzymanymi za wstawiennictwem Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy, aby każdy, kto czuje się obdarowany, zapisał na kartce formatu A4 swoje świadectwo, doświadczenie nawet najmniejszej łaski i przyniósł do Sanktuarium, aby złożyć je do księgi i uwielbiać Boga za ogrom Jego darów.

 

Dołączam wyrazy szacunku i zapewniam o modlitwie przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Szkaplerznej.

Z darem modlitwy ks. Piotr Mamak

 Proboszcz Parafii i Kustosz Sanktuarium

     wraz z Księżmi Współpracownikami