Błogosławieństwo pojazdów

24.07.2016 r.

pojazdyBłogosławieństwo pojazdów w niedzielę 24 lipca po każdej Mszy św. na parkingu przed kościołem parafialnym.Na co dzień doświadczamy jak pożytecznymi są środki transportu. Czas wakacyjny ku temu szczególnie sprzyja. Prośmy więc przez pośrednictwo kapłana: Boże, który mocą swojego słowa stworzyłeś cały wszechświat i dałeś człowiekowi władzę nad całym stworzeniem oraz moc doskonalenia świata według zamysłów Twojej woli; spraw, aby pojazdy, dzieło Twoje i pracy ludzkiej, dzięki Twemu błogosławieństwu służyły dla dobra człowieka, jego pracy i wypoczynku.Za wstawiennictwem Matki Niepokalanej i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów, od wszelkich nieszczęść duszy i ciała, aby bezpiecznie mogli dojechać do wyznaczonego celu. Niech zebrani tu kierowcy i ich pojazdy będą pobłogosławione dla Twojej chwały i pożytku ludzkiego w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.