Schola dziecięca

10.12.2017 r.

"Kto śpiewa modli się dwa razy"

Schola działająca przy parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie jest grupą utalentowanych dzieci, bez ograniczeń wiekowych, które poprzez śpiew włączają się w liturgię niedzielnych mszy świętych dla dzieci (o godz. 12.00).

Poza niedzielnymi mszami schola bardzo chętnie włącza się w życie parafii organizując, uczestnicząc czy prowadząc m. in.: nabożeństwa drogi krzyżowej, czuwania przy Grobie Pańskim, majówki, jasełka oraz tradycyjny już od 3 lat koncert kolęd z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dla ułatwienia nauki utworów utworzono na Facebooku grupę zamkniętą o nazwie „Schola Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie”. Dzięki temu dzieci mają dostęp do słów piosenek, chwytów na gitarę oraz nagrań piosenek.

Próby scholi odbywają się w wybrane soboty o 9:30 oraz zawsze 20 minut przed mszą świętą dla dzieci (niedziela godz. 11.40). O sobotnich próbach dzieci są informowane poprzez wiadomość sms, komunikatem na FB oraz w krótkich ogłoszeniach po zakończeniu mszy.

Grupa łączy przyjemne z pożytecznym, ciężka praca przeplata się tu z zabawą, tańcem, wycieczkami i słodkimi nagrodami. W grupie działają nie tylko dzieci śpiewające, ale także grające na wszelakich instrumentach i każdy kto śpiewa czy gra jest tu zawsze mile widziany.

Do scholi można dołączyć w każdym czasie – wystarczy zgłosić taką chęć opiekunowi scholi. Opiekę ze strony Parafii sprawuje ks. Radosław Olejarz.