Akt oddania się Matce Bożej Szkaplerznej 

Data

28.10.2017 r.

Działy

O najchwalebniejsza Dziewico Maryjo, Matko Szkaplerza Świętego! Oto ja, niegodny zaszczytu nazywania się Twoim sługą, ośmielony Twoją dobrocią i pragnieniem służenia Tobie, obieram Cię za moją jedyną i najlepszą Matkę i Orędowniczkę.
Wobec Trójcy Przenajświętszej, Ciebie, mojego Anioła Stróża uroczyście odnawiam przyrzeczenia, które złożyłem Tobie, Matko Najświętsza, w dniu przyjęcia szkaplerza świętego.
Pragnę wiernie i gorliwie służyć Tobie i Twojemu Boskiemu Synowi przez całe moje życie. Składam Ci również synowskie podziękowanie za to, żeś mnie spośród tych milionów dusz, poprzez szkaplerz święty, zaliczyć raczyła do umiłowanych dzieci swoich.
Przyrzekam Ci i postanawiam, że pragnę pozostać wiernym Twoim synem, całym sercem Cię kochać oraz naśladować Cię w cnocie i pobożności.
Przyjmij Matko Najświętsza, tę moją ofiarę i spraw łaskawie, aby szkaplerz święty, który noszę stał się dla mnie znakiem Twej szczególnej opieki, ochroną przed grzechem, tarczą przed atakami nieprzyjaciela, zachętą do praktykowania cnoty i środkiem do osiągnięcia zbawienia.
Proszę Cię o to przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Królowo Szkaplerza św. – módl się za nami.

Modlitwa przed Cudownym Obrazem Matki Boże Szkaplerznej

Matko Boża Szkaplerzna, Matko Chrystusa i Matko ludzi, Pani Ziemi Tarnowskiej, zginamy przed Tobą kolana. Podnosimy swój wzrok w Twoją stronę, by dostrzec Twoje dobre oczy, oczy przychylne każdemu, oczy pełne miłości i wyrozumienia, ale też oczy pełne trwogi i lęku. 
Ty, pełna łaski, zaglądnij do naszych oczu zasmuconych grzechem, oczu ziejących nieraz brakiem miłości do drugiego człowieka.
Tyle razy pomagałaś nam w różnych trudnych sytuacjach rodzinnych i osobistych. W chwilach wielkich zagrożeń, uprosiłaś ratunek dla Kościoła i naszej Ojczyzny. Od Ciebie wielokrotnie odchodziliśmy pojednani z Twoim Synem, a naszym Zbawicielem. Dzisiaj znów prosimy Cię o szczególne łaski …
Wierzymy, że zostaniemy przez Ciebie wysłuchani i nie odejdziemy bez Twojego ciepłego spojrzenia. Przez Twoje wstawiennictwo prosimy Jezusa, Twojego Syna, w Swojej łaskawości niech nas wysłucha, niech uwolni od grzechu, niech przymnoży nam wiary, nadziei i miłości.
Matko Jezusa, Ucieczko grzeszników, Królowo Szkaplerza, nasza Matko – wstawiaj się za nami.