Grupa młodzieżowa - Towarzystwo Ciemnych Typów

 

Towarzystwo Ciemnych Typów bł. Piotra Jerzego Frassatiego działające przy Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie to grupa młodzieżowa, która przez modlitwę, naukę i zaangażowanie w życie parafii, rozpowszechnia wśród młodzieży wartości chrześcijańskie i wiarę katolicką.

Jesteśmy ludźmi w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami i z różnych środowisk, jednak mimo tego tworzymy współnotę opierającą się głównie na codziennej, wzajemnej modlitwie i dobrej zabawie.

Nasza grupa jest piątą w Polsce i pierwszą w Diecezji Tarnowskiej. Każdy z nas jest inny dlatego możemy dzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami, nawiązywać nowe kontakty, a co najważniejsze wspólnie zbliżać się do Boga.

  

Włączamy się w przygotowanie różnych nabożeństw i spotkań okolicznościowych (Różańca za poległych obrońców naszej Ojczyzny, Drogi Krzyżowej dla młodzieży, jasełek).

          

Cały rok jako animatorzy uczestniczymy w programie "Młodzi na progu", który daje szansę młodym ludziom na polepszenie relacji z Jezusem i przygotuje ich do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Więcej o programie i naszych zadaniach znajdziesz tutaj:

www.mbsz.diecezja.tarnow.pl/sakrament-bierzmowania  

http://mlodzinaprogu.pl

 

 

Jeśli chciałbyś przeżyć z nami wspaniałą przygodę i należeć do Towarzystwa Ciemnych Typów to zapraszamy na nasze piątkowe spotkania o godz. 18:30. Grupą opiekuje się ks. Radosław Olejarz. Kontakt: radeko@poczta.onet.eu

 

 

Więcej o naszym patronie i Towarzystwie Ciemnych Typów możesz przeczytać tutaj: http://frassati.pl/frassati-w-polsce