Konkurs Palm 2016

20.03.2016 r.

palmagrupaTradycją w wielu miejscach się stało, że w odpowiedzi na liturgię Niedzieli Palmowej podczas jednej z Mszy św. organizowany jest konkurs palm. Taką bogatą tradycję ma od wielu lat Lipnica Murowana, gdzie palmy sięgają 30 metrów wysokości i więcej. Robione z naturalnych komponentów przez całe klany rodzinne z wieloletnią już historią.

W naszej parafii ponad 50 palm wzięło udział w konkursie. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 12:00, podczas której ksiądz Proboszcz uroczyście poświęcił palmy, dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do konkursu prezentując oryginalność i pomysłowość wykonania. Każda palma mogła brać udział w konkursie, ale nie każda była oceniana. Konkursowo brane były pod uwagę tylko palmy robione własnoręcznie. Te najpiękniejsze i najbardziej oryginalne zostały nagrodzone. Taką oryginalnością wykazało się w tym roku wielu uczestników, wśród nich „słodka palma” wykonana z 4 kilogramów cukierków mająca wysokość 1,5 metra. Najwyższa palma w tym roku przekroczyła 2,5 metra.

Ufamy, że rok przyszły zaobfituje jeszcze większym bogactwem oryginalności i wysokością palm.
Szczęść Boże!