Ogłoszenia parafialne 1 sierpnia 2021 r.

Data

31.07.2021 r.

  1. Od południa 1 sierpnia aż do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych na sposób wstawiennictwa. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę oraz być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek będziemy modlić się o powołania do służby Bożej w kościele,  szczególnie z naszej parafii.
  3. W I piątek Msze św. o 6.30, 7.30 i 18.30 w sanktuarium, a w kościele parafialnym o 17:30. Okazja do spowiedzi św. z racji I piątku, codziennie przed każdą Mszą św.
  4. W I sobotę po godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych, a wieczorem zapraszamy do sanktuarium na nowennę w intencji rodzin.
  5. Również w sobotę zapraszamy do sanktuarium na 18.30 na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej.
  6. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy u przewodnika ks. Łukasza w kancelarii katedralnej.
  7. Dziękujemy za złożone ofiary w ostatnim czasie na potrzeby parafii oraz dla poszkodowanych na, wskutek nawałnic i powodzi. Bóg zapłać.
  8. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i wstawiennictwa Świętych Patronów.