Ogłoszenia parafialne 11 października 2020 r.

Data

10.10.2020 r.

  1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego: Od niedzieli 20 września br. Region Duszpasterstwa Ludzi Pracy Małopolski Wschodniej, który obejmuje całą diecezję tarnowską, przejął na jeden rok przewodnictwo w ramach tegoż duszpasterstwa. Znakiem tego było uroczyste przyjęcie na Jasnej Górze od diecezji rzeszowskiej obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które obecnie peregrynują po parafiach naszej diecezji. Gorąco zachęcam poszczególne parafie naszej diecezji, by włączyły się w tę peregrynację poprzez podejmowanie znaków peregrynacji na czas jednej doby lub nawet na kilka dni, w przypadku większych ośrodków miejskich czy dekanalnych. Trwająca peregrynacją stanowi dogodną okazję do wzmożonej modlitwy za ludzi pracy i ich rodziny, o zachowanie miejsc pracy i wzmocnienie etosu pracy, o sprawiedliwość społeczną, a także o ustanie pandemii. Niech Matka Boża – Patronka Ludzi Pracy, trwająca pod krzyżem swego Syna, wspomaga nas w życiu godnym chrześcijan oraz chroni przed złem. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tydzień misyjny. Składka z tej niedzieli przeznaczona zostanie na potrzeby misjonarzy.
  3. Zachęcamy także wszystkich do modlitwy różańcowej w sanktuarium o godz. 7.00 po zakończeniu Mszy św., a w kościele parafialnym o godz. 17:00.
  1. Przy wyjściu z kościoła w zakrystii lub kancelarii możemy odebrać gotowe kartki wypominkowe, na których zapiszemy imiona i nazwiska zmarłych, których będziemy wypominać w naszym kościele w listopadzie i przez cały rok. Wypełnione kartki składamy w zakrystii, kancelarii lub na tacę w kościele z dopiskiem wypominki. Przy wypominkach rocznych prosimy także o zaznaczenie podanej godziny i w którym kościele mają zostać wygłoszone. 
  2. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane z racji II niedzieli miesiąca. Dziękujemy także Paniom, które w tym tygodniu sprzątały kościół po zakończonych remontach i za troskę na co dzień o schludny wygląd naszych świątyń. Bóg zapłać.
  3. W związku z publicznymi inicjatywami krytycznymi wobec Komunii Świętej na rękę Komisja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski wydała stosowny komunikat. Przypomina w nim, że główną formą przyjmowania Komunii w Polsce jest Komunia do ust, jednak "nie oznacza to, że inne zatwierdzone przez Kościół formy miałyby być same z siebie niegodziwe, niewłaściwe, złe lub grzeszne". Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią tego komunikatu, który jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.