Ogłoszenia parafialne 12 maja 2024 r.

Data

12.05.2024 r.

1. Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Uroczystość ta rozpoczyna tzw. Biały Tydzień. Prosimy, aby dzieci przez najbliższe dni przychodziły codziennie na 17.00 wraz z rodzicami do kościoła parafialnego, by uczestniczyć w nabożeństwach majowych i Mszy św.Jedynie w czwartek, zwyczajem lat ubiegłych, dzieci I komunijne zapraszamy do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku na 18.30.
2. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy DSM, a na godz.19.15 chór, w piątek na godz. 18.00 grupę młodzieżową, a wsobotę na godz. 10.00 scholę dziecięcą.
3. Informujemy, że w sobotę o godz. 11.00 w Zakliczynie na diecezjanym spotkaniu, podczas Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża, do grona przewodniczek DSM zostaną uroczyście przyjęte dwie nasze parafianki.
4. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszy św. o godz. 12.00 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii św. Podczas tej Mszy św. nastąpi przyjęcie dzieci do Szkaplerza Świętego. Z tej racji zapraszamy w najbliższy piątek do kościoła parafialnego dzieci kl. IV wraz z rodzicami do spowiedzi na godz 17.00 oraz na próbę z Siostrą Agatą.
5. Drodzy Siostry i Bracia, na ostatniej Radzie Parafialnej ogłoszona została rezygnacja ze stanowiska organisty, którą złożył nasz Pan Łukasz. Powodem rezygnacji są podejmowane studia doktoranckie w Warszawie, co przyczynia się do braku możliwości czasowych wykonywania pracy w naszej Parafii. Czas podziękowań Panu Łukaszowi za przepiękną posługę będzie miał swoje miejsce w ustalonym terminie, ale modlitwę w jego intencji proszę, aby czynić już teraz. A Radę Parafialną i wszystkich Parafian prosimy o pomoc w znalezieniu godnego następcy.
6. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w kościele parafialnym odbywają się o godz. 17.00, a w sanktuarium po zakończeniu Mszy św. wieczornej o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Ks. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie zaprasza od dzisiaj do wspólnej modlitwy w ramach Tygodnia Maryjnego. Szczegóły na plakatach.
8. Dziękujemy za ofiary na witraże i nowe okna do kościoła parafialnego, składane w ostatnim czasie, także dziś z racji II niedzieli miesiąca. Wszystkich ofiarodawców polecamy w soboty podczas nabożeństwa do Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 18.30. Dziękujemy również wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy kościele parafialnym i sanktuarium. Niech Bóg wam błogosławi za waszą dobroć serca.
9. W czwartek swoje imieniny obchodzi Ordynariusz naszej diecezji Biskup Andrzej. Jego posługę, a także osobę Ks.Prałata Aleksandra Dychtonia przeżywającego w tych dniach swoją 70 rocznicę święceń kapłańskich, wszystkie dzieci Dzieci I Komunijne, naszego Pana Organistę i naszą Parafię polećmy wstawiennictwu Matki Bożej. Pod Twoją obronę…