Ogłoszenia parafialne 12 marca 2023 r.

13.03.2023 r.

1. KOMUNIKAT:
  2. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństw wielkopostnych. Droga Krzyżowa w piątki w sanktuarium o godz. 9.00, a w kościele parafialnym o godz.17.00 i godz. 19.00. Gorzkie żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 16.30.
  3. We wtorek do kościoła parafialnego na godz. 16.30 zapraszamy DSM, a na godz. 19.00 scholę młodzieżową.
  4. W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św, a na godz. 18.00 Odnowę w Duchu Świętym.
  5. W piątek na godz. 19.00 szczególnie zapraszamy kandydatów do bierzmowania oraz młodzież z grupy apostolskiej.
  6. Również w piątek po zakończeniu Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym spotkanie rady parafialnej.
  7. W sobotę na godz. 10.00 zapraszamy scholę dziecięcą oraz Ministrantów i Lektorów. /wejscie od strony zakrystii/
  8. W niedzielę na godz. 9.00 zapraszamy uczniów kl 8 w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu, które odbędzie się w katedrze 22 marca.
  9. Również w niedzielę za tydzień 19 marca na godzinę 18.30 zapraszamy do kościoła parafialnego na śpiewaną Drogę Krzyżową autorstwa xx. Redemtorystów, której tytuł brzmi „Ślad losu.”. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej Drodze Krzyżowej, która stanowi okazję do głębszej modlitwy oraz pomoże bardziej przygotować nas do tegorocznych rekolekcji parafialnych oraz świąt Zmartwychwstania.
  10. Za tydzień przy kościele będzie organizowana zbiórka dla chorych dzieci, o których już wiemy z informacji choćby naszego radiowych i prasowych. Pozwólcie, że odczytamy także treść krótkiego listu od rodziców. W styczniu ubiegłego roku zdiagnozowano u naszej kochanej Hani SMA, W kwietniu urodziła się Marysia z tą samą chorobą. Rdzeniowy Zanik Mięśni objawił się u Hani, gdy traciła zdolność chodzenia. Marysia ma 10 miesiecy, szansą na pełne zdrowie jest terapia genowa. Do kwoty 9 mln brakuje jeszcze 2 miliony złotych. Ciągle prosimy Boga o kierowanie nas w trudnych wyborach. Wierzymy, że stawia na naszej drodze dobrych ludzi, dzięki którym mogą dziać się cuda. Ogromnie dziękujemy za pomoc. Historię i zbiórkę można śledzić na siepomaga/marysia.sma Rodzice Hani i Marysi Guściara z Tarnowa. Ps. Bardzo dziękujemy za dobre serce. Mamy nadzieję, że będziemy kiedyś mogli się odwdzięczyć.
  11. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane na ogrzewanie naszych kościołów oraz za dzisiejsze z racji II niedzieli miesiąca. Wszystkich ofiarodawców polecamy Matce Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem podczas nabożeństwa o godz. 18.30 w naszym sanktuarium.
  12. Naszą parafię i wszystkich, którzy potrzebują modlitwy polećmy opiece Maryji. Pod Twoją obronę…