Ogłoszenia parafialne 13 grudnia 2020 r.

13.12.2020 r.

1. Komunikat Ks. Biskupa:
  2. Jutro 14 grudnia przypada w naszej parafii dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Porządek jest następujący: w sanktuarium o godz. 7.30 Msza św. z kazaniem, po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Poprowadzą ją od 9.00 mieszkańcy z ul. Wodna, NMP, Nadbrzeżna Dolna, Szewska, Sądowa, Przedszkolaków, Drzymały, Piotrowskiego, Konarskiego Tuchowska; od 11.00 ul. Torowa, Stanisza, Wspólna, Małeckiego, Dąbrowskiego, o godz. 12.00 zakończenie połączone z modlitwą Anioł Pański w int. Ojca św., w kościele parafialnym wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 i Nabożeństwo Godziny Miłosierdzia, nastepnie  adoracja do godz. 17.30 zakończona Mszą św. z kazaniem. Od godz. 15.00 na adorację zapraszamy mieszkańców ul. Sanguszków, Braci Saków z ulicami przyległymi, Okrężna z ulicami przyległymi; od 16.00 Gumniska, Krogulskiego, Urwana Piastowska, Mostowa, Nadbrzeżna Górna Łanowa i pozostałe ulice.
  3. W piątek zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na 17.30 do kościoła parafialnego.
  4. W tym tygodniu zapraszamy na roraty w sanktuarium o 6:30, w kościele parafialnym o 17:30 z udziałem dzieci i młodzieży.
  5. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania u pana kościelnego poświęconych opłatków na stół wigilijny.
  6. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary z racji dzisiejszej drugiej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać.
  7. Informujemy, że ze względów na obostrzenia pandemiczne wyjątkowo obie pasterki będą w kościele parafialnym. Msze święte odprawione zostaną o godz. 22.00 i 24.00.
  8. Na zakończenie prosimy! Drodzy parafianie pojednajcie się z Bogiem, nie odkładajcie spowiedzi na nieokreślony czas.  Spowiadamy w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św. Jest to okazja do spokojnego przeżycia spowiedzi św., tak aby czas Bożego narodzenia oraz kolejne dni przeżyć w łasce uświęcającej. Jeśli jeszcze wiara w was się tli nie zmarnujcie daru łaski którą daje nam Bóg.
  9. A teraz zanim dokonamy poświęcenia opłatków pomódlmy się w intencji Ks. Artura Ważnego, nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji oraz za całą naszą parafię o potrzebne łaski na zbliżające się dni. Pod Twoją obronę…