Ogłoszenia parafialne 14 czerwca 2020 r.

Data

13.06.2020 r.

  1. Komunikat: Drodzy Diecezjanie! Już po raz kolejny, w trzecią niedzielę czerwca, będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Jak zawsze jest ono dniem wdzięczności Bogu za każde małżeństwo i rodzinę, przeżywające swoją codzienność podążając drogą świętości. Jest to także jedna z wielu okazji odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zachęcam, abyście uczynili to w swoich parafiach pod przewodnictwem waszych duszpasterzy. Zapraszam Was także do duchowej łączności z centralnymi obchodami tego święta w Starym Sączu, w niedzielę 21 czerwca. Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.30 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego i będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN oraz poprzez stronę internetową parafii. Godne i głębokie przeżycie tego dnia zawierzamy wstawiennictwu św. Kingi i św. Jana Pawła II, którego 100. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  1. Siostry i Bracia. Jutro przypada 8 rocznica objęcia diecezji Tarnowskiej przez Bp. Andrzeja Jeża. Polecajmy Bogu osobę ks. Biskupa w naszych modlitwach prosząc o potrzebne łaski w kierowaniu kościołem tarnowskim.
  2. W czwartek, zakończenie oktawy Bożego Ciała Mszą św. w kościele parafialnym o 17.30 i modlitwą za wszystkie dzieci.
  3. W piątek Uroczystość NSPJ. Uroczysta Msza św. połączona z nieszporami eucharystycznymi w kościele parafialnym o 17.30.
  4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Uroczysta Msza św. połączona z nowenną szkaplerzną o godzinie 18.30 w sanktuarium na Burku.
  5. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, aby wesprzeć naszą parafię. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Wszystkich ofiarodawców pragniemy polecać w modlitwie w sanktuarium podczas sobotniej nowenny.