Ogłoszenia parafialne 14 lutego 2021 r.

13.02.2021 r.

1. Dziś rozpoczynamyczterdziestogodzinne nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu. Uczynimy to po każdej Mszy św. Program na najbliższe dni jest następujący:

PONIEDZIAŁEK: SANKTUARIUM: 8.00-12.00 – adoracja – dla mieszkańcy ulic; Tuchowskiej, Piotrowskiego, Małeckiego Wspólnej i Stanisza.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 15.00-16.00 - dla mieszkańców ul. Gumniskiej, zachodnia część parafii - prowadzą Róże Różańcowe;

16.00-17.00 - dla mieszkańców ul. Torowa, Urwana, - prowadzi SRK;

17.00-17.30 – adoracja indywidualna zakończona Mszą św., z udziałem Grupy Biblijnej

WTOREK: SANKTUARIUM: 8.00-12.00 - adoracja - ul. Wodna, Konarskiego, NMP, Dąbrowskiego i Szewska.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY: 15.00-16.00 - dla mieszkańców wschodniej części parafii – ulice Sanguszków, Braci Saków, Okrężna i wszystkie przyległe

prowadzi Odnowa w Duchu Św;

16.00-17.00 - dla mieszkańców ul Krogulskiego, Mostowa, Nadbrzeżna Górna i Dolna, Jagiellońska, Kaflarska, Łanowa, Łyczków i Piastowska – prowadzi młodzież.

17.00- 17.30 – adoracja indywidualna zakończona Mszą św. z udziałem LSO i DSM

1. W najbliższą środę przypada Popielec. Dzień ten rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane w kościele parafialnym: 7.00, 16.00 i 17.30, a w sanktuarium: 6.30, 8.30 i 18.30. Składka w tym dniu jest zbierana na cele charytatywne Caritas, jako jałmużna postna. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich katolików wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Natomiast osoby od 18 do 60 roku życia zobowiązane są do postu ścisłego, czyli 3 posiłki w ciągu dnia dwa lekkie i jeden do sytości. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy. Dotyczy to również osób korzystających ze zbiorowego żywienia. Przypominamy również o obowiązku powstrzymania się od wszelkich zabaw i dyskotek przez cały okres Wielkiego Postu. W dobrym przeżyciu tego czasu pomoże nam rozważanie Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. W piątek w kościele parafialnym po Mszy św. wieczornej spotkanie LSO.
  3. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto. Dziękujemy za ofiary na opłacenie ubezpieczenia i ogrzewania w obydwu kościołach. Bóg zapłać, także tym, którzy w ostatnim tygodniu pomogli w pracach w obydwu kościołach oraz fundatorom drogi krzyżowej i ich wykonawcom. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim potrzebnymi łaskami o co pragniemy modlić się podczas sobotniej nowenny w sanktuarium o godz. 18.30.
  4. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Julian Babiarz. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…