Ogłoszenia parafialne 15 maja 2016 r

15.05.2016 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny i czas komunii św. Wielkanocnej.
  2. Przypominamy, że nabożeństwa majowe w kościele parafialnym odbywają się o godz. 17.00, a w sanktuarium po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
  3. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą celebrowane w sanktuarium o godz. 6.00; 6.30; 7.30 i 18.30., a w kościele parafialnym o godz. 17.30.
  4. Wstawiennictwu Maryi polecać będziemy osobę Ks. Biskupa Ordynariuszu Andrzeja w dniu jego imienin.
  5. Jutro po Mszy św. o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne kapłanów oraz osób odpowiedzialnych za budowę ołtarzy na Boże Ciało. Prosimy o liczne przybycie.
  6. Również jutro zapraszamy do sanktuarium na godz. 18.30 członków Odnowy w Duchu Św. oraz nowych chętnych. Grupa ta zaprasza 21 maja na wyjazd do Częstochowy na ogólnopolskie czuwanie. Zapisy i szczegółowe informacje u Ks. Rafała.
  7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu kapłani naszej diecezji gromadzą się w Tuchowie na diecezjalnej pielgrzymce kapłanów.
  8. W piątek o 16.00 spotkanie ministrantów a o 18.00 spotkanie lektorów. Obecność obowiązkowa. Prosimy rodziców, aby tego dopilnowali.
  9. W piątek na godz. 17.30 zapraszamy wszystkich na modlitewne nabożeństwo ku czci św. O. Pio. Przy tej okazji informujemy także, że wspólnota modlitewna Św. Ojca Pio organizuje autokarową pielgrzymkę do Łagiewnik na nocne czuwanie grup z całej Polski. Spotkaniu temu towarzyszyć będą relikwie apostołów miłosierdzia O. Pio i O. Leopolda Mandića. Wyjazd 11 czerwca godzina 1800. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Serdecznie zapraszamy.
  10. Natomiast w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Św.
  11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na konto oraz na tacę, aby wesprzeć naszą parafię. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy pomagali przy kościele w porządkowaniu placu. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Wszystkich ofiarodawców polecamy podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej. Bóg zapłać także za dzisiejsze ofiary, które zostaną przeznaczone na ŚDM w Krakowie.
  12. Informujemy, że w związku z rozpoczętym remontem ul. NMP od jutra będzie ona zamknięta dla samochodów na odcinku między ul. Nadbrzeżna Dolna i ul. Narutowicza.
  13. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza chętnych na pielgrzymkę do Grecji. Szczegóły na plakacie.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla młodzieży Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra dla dzieci.
  15. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Jerzy Matuszewski. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu...