Ogłoszenia parafialne 16 czerwca 2019 r.

15.06.2019 r.

1. W poniedziałek swoje spotkanie formacyjne ma Odnowa w Duchu św.

1. We wtorek odbędą się Msze św. na zakończenie roku szkolnego.

- w przedszkolu Sióstr Słóżebniczek o 8.30;

- w kościele parafialnym dla SP 2, SP Społecznej i szkoły „U Konarskiego” Zespołu Sszkół Ogrodniczych o 9.00,

- natomiast dla uczniów ze Szkół przy ul. Błotnej o 17.30.

1. W środę po Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów. Obecność obowiązkowa.
  2. Również w środę spotkanie z naszymi siostrami dla DSM i dziewczynek sypiących kwiaty. Próba przed procesją.
  3. W czwartek, 20 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. w kościele parafialnym; 7.00; 12.00; 16.00 i 17.30, a w sanktuarium o 8.00 i 18.30. Msza św. o Najświętszej Eucharystii będzie celebrowana w kościele parafialnym o godz. 16.00. Następnie przejdziemy z Jezusem Eucharystycznym ulicami: Gumniską, Mostową Nadbrzeżną Górną, Piastowską i powrócimy do kościoła, gdzie zakończymy eucharystyczną procesję. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców parafii, w sposób szczególny: rodziców wraz dziećmi; dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach; dziewczynki do sypania kwiatów; chłopców do dzwonienia oraz ministrantów i lektorów do asysty. Zapraszamy również osoby, które każdego roku noszą feretrony, a także grupy parafialne pomagające w przeżyciu procesji. Bezpośrednio po zakończeniu procesji będzie Msza św. ok. godz. 17.30. Składka z tego dnia przeznaczona będzie na cele diecezjalnej Caritas. Wzorem lat ubiegłych przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w kościele parafialnym oraz w sanktuarium o godz. 10.30.
  4. Nabożeństwo Eucharystyczne połączone z procesją – w dniach „oktawy” – będzie celebrowane codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 12.00.
  5. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie, aby wesprzeć naszą parafię. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca.
  6. Wychodząc z kościoła zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, Głos Karmelu, Różaniec, Mały Gość Niedzielny
    i Promyczek Dobra dla dzieci.