Ogłoszenia parafialne 17 września 2023 r.

16.09.2023 r.

1. Dzisiaj w naszym kościele parafialnym o godz. 18.30 koncert organowy. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
2. We wtorek 19 września w naszym sanktuarium na Burku na Mszy św. o godz. 18.30 gromadzą się mężczyźni, którzy pragną tworzyć Radę Rycerzy Kolumba w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy także nowych chętnych do wspólnej modlitwy, a po Mszy św. na spotkanie organizacyjne w sali przy naszym sanktuarium.
3. Uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę z gr. nr 1 zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w sobotę 23 września o godz. 18.00 do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego.
4. Spotkania w tym tygodniu: DSM we wtorek o godz. 17.30;Ministranci i Lektorzy w czwartek o godz. 18.00; Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 18.00; Schola Dziecięca w sobotę o godz. 10.00; Wspólnota św. O. Pio w sobotę o godz. 18.30 w sanktuarium; wszyscy ceremoniarze w następną niedzielę po mszy św. o 9:00.
5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Stanisława Kostki patrona Polski, w środęśw. Męczenników Koreańskich; w czwartek św. Mateusza, apostoła; w sobotę św. Ojca Pio prezb. Wszystkim Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki swoich św. Patronów.
6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasieza dzisiejsze ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie. Niech Maryja nasza opiekunka wyjedna wam u Boga wszelkie potrzebne łaski. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas sobotniej nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej przed Jej cudownym obliczem.
7. I jeszcze miła informacja. Wczoraj dwustu trzynastumłodych mężczyzn, a wśód nich dwóch naszych parafian, podczas Eucharystii w Bazylice Katedralnej, otrzymali z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Jeża błogosławieństwo i stalisię nowymi ceremoniarzami oraz animatorami liturgicznymi. Funkcja ceremoniarza to duża odpowiedzialność, ale dzięki niej mogą Oni jeszcze bardziej pogłębiać swoją wiarę oraz służyć Bogu i parafianom. Kolejnym powodem do radości jestwiadomość, że dwóch naszych parafian pragnie rozpocząć naukę w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej. Jestmy wdzięczni, że chcą rozwijać i dzielić się swoim talentem.Wszystkim życzymy obfitości Bożych łask w podejmowanych zadaniach.
8. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Barbara Dudek. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu