Ogłoszenia parafialne 2 lipca 2023 r.

01.07.2023 r.

1. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca. W związku z tym zapraszamy do spowiedzi św. Spowiadać będziemy w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą św., a w I piątek w kościele parafialnym od godz. 16.30.

2. W I piątek zapraszamy do sanktuarium na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną wieczorną Mszą św.
3. W piątek zbiórka ministrantów o godzinie 19.00 w sanktuarium na Burku.
4. W niedzielę 9 lipca rozpocznie się odpust szkaplerzny w naszej parafii. Tegoroczne hasło odpustu brzmi: „Z MARYJĄ I ŚWIĘTYMI UMACNIAMY WIARĘ W KOŚCIÓŁCHRYSTUSOWY”. Program znajduje się przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy go zabrać i zapoznać się z nim, a poszczególne grupy oraz parafian prosimy o przygotowanie liturgii Mszy św., oraz włączanie się jak to czynicie każdego roku w prowadzenie nabożeństw. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w poszczególnych nabożeństwach odpustowych.
5. Informujemy, że z racji odpustu Msze św. w kościele parafialnym będą: w niedzielę 9 lipca tylko o 7.00, natomiast 16 lipca o godz. 18.30, wszystkie pozostałe w sanktuarium.
6. Msze św. w sanktuarium podczas odpustu będą w następujących godzinach:

w dni powszednie o 6.00, 7.30, 9.00, 15.30 i 18.00;

w niedzielę 9 lipca o 6.00, 7.30, 9.00, 11.00, 16.00 i 18.30,

natomiast w niedzielę 16 lipca o 6.00, 7.30, 9.00, 11.00 i 16.00

7. W sobotę 8 lipca zapraszamy na 8.00 Panie do pomocy w sprzątaniu i przygotowaniu na odpust naszego sanktuarium.
8. Rozpoczęły się zapisy na tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Szczegóły u przewodnika grupy pielgrzymkowej Ks. Marka z katedry.
9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Dziękujemy także tym, którzy wykonali w ostatnim czasie prace przy naszych kościołach szczególnie wszystkim mężczyznom, którzy wczoraj mimo niesprzyjającej pogody przygotowywali plac sanktuaryjny na tegoroczny odpust. Nie Bóg Wam błogosławi za Waszą dobroć serca o co modlimy się przed cudownym obliczem Matki Bożej. Za tydzień w II niedzielę miesiąca prosimy o wsparcie, aby po wakacjach móc dalej realizować rozpoczęte prace.
10. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Stanisława Migduła. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu
11. I ostatnia wiadomość. Decyzją Kurii Diecezjalnej w Tarnowie nasi kapłani Ks. Marcin i Ks. Witold zostali przeniesieni na nowe placówki, gdzie rozpoczną swoją posługę pełniąc wyznaczone nowe zadania. Oficjalne pożegnanie naszych kapłanów nastąpi podczas Mszy św. na zakończenie odpustu.
12. Naszych kapłanów, całą parafię oraz sprawę dobrego przygotowania i przeżycia tegorocznego odpustu szkaplerznego powierzmy opiece Matki Bożej. Pod Twoją obronę