Ogłoszenia parafialne 21 kwietnia 2019 r.

Data

20.04.2019 r.

  1. Jutro drugi dzień Świat Wielkanocnych. Porządek Mszy św. - niedzielny. Składka jutrzejsza jest przeznaczona na KUL i Uniwersytet JPII w Krakowie i Tarnowie.
  2. W sobotę swoje patronalne święto przeżywać będzie Caritas. Główne uroczystości odbędą się w Ciężkowicach.
  3. Również w sobotę zapraszamy do sanktuarium na różaniec, nowennę i Mszę św.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele parafialnym będzie specjalne nabożeństwo na które serdecznie zapraszamy.
  5. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na tacę i konto parafii. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczasnowenny.
  6. Drodzy moi. Zakończyliśmy czas Wielkiego Postu. Uwieńczyło go Triduum Sacrum. W głębokiej wierze i pobożności przeżyliśmy Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Chcemy dziś w to największe Święto roku wyrazić wdzięczność Bogu za zdroje łask, jakich udzielał nam, uczestniczącym w poszczególnych nabożeństwach Wielkiego Postu. Były to: Rekolekcje, Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, spowiedź św. i Triduum Sacrum.
  7. Dziękuję również tym, którzy pomogli nam w tych nabożeństwach uczestniczyć i w ich świetle odnajdywać siebie, swoją osobowość i duchowość. Dziękuję naszym kapłanom, siostrom zakonnym, LSO i DSM. Dziękuję wszystkim pracownikom kościelnym za każdą pracę wykonaną w kościele. Było tego bardzo wiele. Bardzo dziękuję za ofiary na świąteczną dekorację oraz Paniom z Caritas, które je zebrały. Dziękuję osobom, które przygotowały i wystroiły Ciemnicę i Grób Pański, a także wszystkim sprzątającym przygotowującym nasze świątynie na święta. Dziękuję osobom z poszczególnych grup duszpasterskich za organizowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście i prowadzenie adoracji przy Ciemnicy i Grobie Chrystusa. Na koniec dziękuję wam drodzy parafianie za chrześcijańską postawę podczas całego Wielkiego Postu. Bóg zapłać.
  8. Wraz ze wszystkimi kapłanami pacującymi w naszej parafii życzymy Wam, by Zmartwychwstały Jezus zawsze przebywał w Waszych sercach i rodzinach. WESOŁEGO ALLELUJA!