Ogłoszenia parafialne 22 października 2023 r.

21.10.2023 r.

1. Tak jak zapowiadaliśmy w ogłoszeniach w ubiegłe niedziele dzisiaj z racji procesji nie będzie różańca w kościele parafialnym oraz Mszy św. wieczornej w Sanktuarium. Wszystkich parafian z całymi rodzinami zapraszamy na 18.30 na plac przy Sanktuarium, gdzie rozpoczniemy modlitwę różańcową i procesję ulicami miasta. Prosimy o zabranie sobą lampionów.
2. Zapraszamy w dalszym ciągu do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych - w sanktuarium w dni powszednie o godz. 7.00 po zakończeniu Mszy św. oraz w soboty także o godz. 18.00, a w kościele parafialnym w dni powszednie oraz niedziele o 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.
3. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, aby w ten sposób przyjść z pomocą duszom czyśćcowym. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą św. i podczas nabożeństwa różańcowego.
4. Porządek Mszy św. na Uroczystość Wszystkich Świętych podamy za tydzień. Będzie on także dostępny w gablotach ogłoszeń i stronie internetowej.
5. Spotkania w tym tygodniu: DSM we wtorek, o godz. 17.00,Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 18.00.
6. W sobotę w parafii bł. Karoliny w Tarnowie odbędzie się Diecezjalnym Spotkanie Róż Żywego Różańca.Rozpoczniemy je Eucharystią o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Jeża. Zachęcamy wszystkich członków róż z naszej parafii do wzięcia udziału we wspólnej modlitwie.
7. Również w sobotę na godz. 18.30, jak co tydzień,zapraszamy do sanktuarium na nowennę do Matki Bożej Szkaplerznej i Mszę św.
8. Obok prasy katolickiej są wyłożone kartki na wypominki roczne i listopadowe. Można je składać w zakrystii, w kancelarii lub na tacę z dopiskiem wypominki.
9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na misje oraz te składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
10. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie; W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie; w sobotę św. Szymona i Judy Tadeusza, a w niedzielę Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga wstawiennictwa św. Patronów i ludzkiej życzliwości.
11. Przez przyczynę Matki Bożej módlmy się za naszą parafięoraz wszystkich dobrodziejów z parafii i spoza niej, którzy swoimi ofiarami wspierają dzieło upiększania naszego kościoła parafialnego i sanktuarium. Pod Twoją obronę…