Ogłoszenia parafialne 25 sierpnia 2019 r.

24.08.2019 r.

1. Jutro przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. jak w dni powszednie.
  2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Komisja Wychowania Katolickiego KEP zwraca się do Rodziców z apelem: „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów”. W związku z powyższym zachęca się Rodziców do czujności i roztropności. Odpowiednią deklarację, którą należy złożyć w szkole, można pobrać za pośrednictwem strony internetowej Wydziału Katechetycznego w Tarnowie lub bezpośrednio ze strony Konferencji Episkopatu Polski.
  4. Już dziś informujemy, że w poniedziałek 2 września o godzinie 8:00 Mszą świętą w kościele parafialnym rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami oraz nauczycieli.
  5. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Niech Bóg, którego hojność jest bez miary, wynagrodzi Waszą wrażliwość serca. Bóg zapłać.
  6. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszedł do wieczności śp. Stanisław Chmura. Polećmy Bogu jego nieśmiertelną duszę.Dobry Jezu…