Ogłoszenia parafialne 3 marca 2019 r.

03.03.2019 r.

1. Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu. Program na najbliższe dni jest następujący:

PONIEDZIAŁEK:

SANKTUARIUM:

8.00-11.00 – adoracja - ul. Tuchowska, Piotrowskiego, Małeckiego Wspólna i Stanisza.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY:

15.00-16.00 - dla mieszkańców ul. Krogulskiego, zachodnia część parafii

- prowadzi Caritas i Akcja Katolicka;

16.00-17.00 - dla mieszkańców ul. Torowa, Urwana, Dąbrowskiego

- prowadzą Róże Różańcowe;

17.00-17.30 – adoracja indywidualna zakończona Mszą św.

WTOREK:

SANKTUARIUM:

8.00-11.00 - adoracja - ul. Wodna, Konarskiego, NMP i Szewska.

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY:

15.00-16.00 - dla mieszkańców wschodniej części parafii – ulice Sanguszków, Braci Saków, Okrężna i wszystkie przyległe

- prowadzi Odnowa w Duchu Św;

16.00-17.00 - dla mieszkańców ul. Gumniska, Mostowa, Nadbrzeżna Górna i Dolna, Jagiellońska, Kaflarska, Łanowa, Łyczków i Piastowska

- prowadzi SRK.

17.00- 17.30 – adoracja indywidualna zakończona Mszą św.

2. W najbliższą środę przypada Popielec. Dzień ten rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową Msze św. będą odprawiane w kościele parafialnym: 7.00, 16.00 i 17.30, a w sanktuarium: 6.00, 8.30 i 18.30. Składka w tym dniu jest zbierana na cele charytatywne Caritas, jako jałmużna postna. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich katolików wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Natomiast osoby od 18 do 60 roku życia zobowiązane są do postu ścisłego, czyli 3 posiłki w ciągu dnia dwa lekkie i jeden do sytości. Na ten dzień nie ma żadnej dyspensy. Dotyczy to również osób korzystających ze zbiorowego żywienia. Przypominamy również o obowiązku powstrzymania się od wszelkich zabaw i dyskotek przez cały okres Wielkiego Postu. W dobrym przeżyciu tego czasu pomoże nam rozważanie Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

3. Droga Krzyżowa będzie w kościele parafialnym w każdy piątek o godz. 17.00 i o godz. 19.30 z udziałem młodzieży i tych, którzy kończą później pracę, a w sanktuarium o godz. 9.00;
Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 16.30 w kościele parafialnym, a w sanktuarium o godz. 18.15 . Bezpośrednio po zakończeniu gorzkich żali będzie Msza święta.

4. W środę popielcową rozpoczynamy rekolekcje szkolne i parafialne

5. Jutro o 18.15 w dolnym kościele spotkanie osób odpowiedzialnych za organizację I komunii św., zaś w sanktuarium o 18.30 Msza. Św. i spotkanie odnowy w Duchu św.

6. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane w ostatnim czasie. Niech Bóg wam błogosławi. Prosimy Także o wsparcie za tydzień z racji II niedzieli misiąca.

7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Karol Michalski i Andrzej Ciepiela. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu.