Ogłoszenia parafialne 3 września 2017 r.

04.09.2017 r.

1.  Jutro o godz. 8.00 Mszą św. w kościele parafialnym rozpoczynamy uroczyście nowy rok szkolny.

2.  Również jutro do sanktuarium zapraszamy na Mszę św. wieczorną a po niej na spotkanie formacyjne wspólnotę Odnowy w Duchu Św.

3.  We wtorek w sanktuarium o godz. 18.30 Msza św. połączona z nowenną do Bożego Miłosierdzia.

4.  W czwartek na godz. 17:30  zapraszamy wszystkich uczniów kl. 6 i 7 SP oraz kl II i III Gimnazjum. Prosimy, aby na to spotkanie przybyli także rodzice ponieważ będą omawiane bardzo ważne sprawy.

5.  W piątek przypada Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki naszej Diecezji. Uroczystość ta rozpoczyna w parafii katedralnej w Tarnowie Tydzień Maryjny. Szczegóły na plakatach .

6.  W piątek po każdej Mszy św. uroczyście odmówimy Akt oddania naszej parafii Najśw. Sercu Maryi.  Szczególnie zapraszamy do kośćioła parafialnego na godz. 17.30 i do sanktuarium na godz. 18.30. Akt oddania uroczyście umieścimy przed wizerunkiem Matki Bożej.

7.  W piątek w kościele parafialnym o godz. 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja zakończona Mszą św. o 17.30

8.  Również w piątek kosciele parafialnym o 16.30 zbiórka ministrantów i kandydatów którzy pragną zostać ministrantami. Również w piątek swoje spotkanie o 18.00 mają lektorzy.  Zapraszamy na to spotkanie również nowych chętnych. Zaś o godz. 19.00 spotkanie ma młodzież.

9.  W sobotę wieczorem w sanktuarium nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej, a po niej spotkanie Bractwa Szkaplerza Św.

10.    W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 9:00 zapraszamy SRK. Przedstawiciele Stowarzyszenia będą w tym dniu zbierać podpisy w zwiazku z nowelizacją ustawy o aborcji. Z treścią tej ustawy można zapoznać się już dziś wychodząc z kościoła.

11.    Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego młodzież, studentów i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacać liturgię w naszym kościele  i rozwijać swoje zdolności muzyczne. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą wspólnotę parafialną.

12.    Informujemy, że RDN posiada jeszcze kilka miejsc wolnych na sobotni wyjazd na koronację Matki Bożej do Chorzelowa. Zapisy  w zakrystii lub w siedziebie radia.

13.    Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby upiększania naszych świątyń. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca. Wszystkich ofiarodawców polecamy wstawiennictwu naszej Patronki Królowej Szkaplerza Świętego. Przy tej okazji prosimy o wsparcie za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca-niedzieli inwestycyjnej. Bóg zapłać za zrozumienie.