Ogłoszenia parafialne 31 października 2021 r.

Data

31.10.2021 r.

  1. W listopadzie przez cały miesiąc można będzie uzyskać odpust za zmarłych. Pomyśl o tych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Watykan opublikował specjalny dekret na ten temat. Odpust jest to darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Rozróżnia się odpusty cząstkowe i zupełne (zależnie od tego, w jakim stopniu uwalniają nas od kary doczesnej). Odpusty te po spełnieniu odpowiednich warunków może zyskiwać każdy ochrzczony, dla siebie lub ofiarowywać je za zmarłych. Treść dekretu z podaniem warunków do zyskania odpustu znajduje się na stronie internetowej parafii oraz w gablocie ogłoszeń.
  2. Porządek Mszy św. na Uroczystość Wszystkich Świętych do południa tak jak w każdą niedzielę. Natomiast po południu Msze św. tylko w Sanktuarium. O godz. 14.00 Msza św. po, której udamy się z procesją na cmentarz stary, a po zakończeniu procesji Msza św. również w sanktuarium o godz. 15.30.
  3. Natomiast w Dzień Zaduszny Msze św. będą w następującym porządku: w sanktuarium o godz. 6.30 8.30, /dodatkowa o 10.00/ i 18.30, a w kościele parafialnym o godz. 7.00, 16.00 i 17.30.
  4. Spotkania w tym tygodniu: - dzieci I komunijne z rodzicami w czwartek o godz. 17.30, - kandydaci do bierzmowania w piątek o godz. 17.30, - schola dziecięca w sobotę o godz. 10.00
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  6. W I piątek zapraszamy do sanktuarium na Burku, na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w int. dzieci i młodzieży. 
  7. W I sobotę po godz. 8.00 odwiedziny chorych, natomiast na godz. 18.30 jak co tydzień zapraszamy do sanktuarium na nabożeństwo szkaplerzne połączone z Mszą św. podczas której można będzie przyjąć szkaplerz św.
  8. Dziękujemy za ofiary te składane w ostatnim czasie, szczególnie na budowę organ oraz prace przy kościele parafialnym. Bóg zapłać.
  9. Przez przyczynę Matki Bożej módlmy się za wszystkich dobrodziejów, którzy troszczą się o nasze kościoły pomagając materialnie w ich upiększaniu. Módlmy się także o piękno naszych duchowych świątyń, którymi jest każdy z nas, abyśmy pomagali sobie wzajemnie w dążeniu do świętości i zawsze mieli Boga w sercu. Pod Twoją obronę…