Ogłoszenia parafialne 5 maja 2024 r.

Data

04.05.2024 r.

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego: Drodzy Diecezjanie! Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim biskupa Artura Ważnego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy biskupowi Arturowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu. Proszę o szczególną modlitwę w intencji biskupa Artura w dniu jego ingresu do katedry w Sosnowcu, który będzie miał miejsce w sobotę 22 czerwca br. Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi biskupowi Arturowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski. † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
2. Ponawiamy zaproszenie do udziału całe rodziny, a także Ministrantów, Lektorów, DSM oraz młodzież w nabożeństwach majowyh. Odbywają się one codziennie w kościele parafialnym o 17.00, a w sanktuarium na zakończenie Mszy św. wieczornej o 18.30. Zachęcamy, aby w maju modlić się litanią loretańską, także w rodzinach oraz indywidualnie.
3. Jutro zapraszamy do kościoła parafialnego na nabożeństwo majowe i Mszę św. Grupę Biblijną, a we wtorek DSM.
4. W środę na godz. 18.00 zapraszamy Radę Parafialną.
5. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie dzieci I Komunijnych wraz z rodzicami, natomiast o godz. 19.00 spotkanie z chórzystami.
6. W sobotę w o godz. 9.00 w kościele parafialnym odbędzie się I Spowiedź św. Prosimy wszystkich o modlitwę za dzieci, które będą przystępować do tego sakramentu oraz za ich rodziców i rodziny o potrzebne łaski.
7. Schola Dziecięca z racji I spowiedzi, swoje spotkanie ma w sobotę o godz. 10.15.
8. Również w sobotę zapraszamy Rycerzy Kolumba najpierw do Tuchowa, a następnie wieczorem do RDN Małopolska.
9. W niedzielę za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 uroczystość I Komunii św. Wszystkich parafian przychodzących na Mszę św. niedzielną na godz. 12:00, prosimy o wybranie innej godziny uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej, aby w ten sposób umożliwić rodzinom i gościom przybywającym na I Komunię św. dzieci – godne przeżycie tych uroczystości. W tym dniu będzie w kościele parafialnym dodatkowa Msza św. o godz. 10.00.
10. W tym tygodniu zapraszamy do Szczepanowa, gdzie rozpoczął się odpust ku czci św. Stanisława Głównego Patrona Polski. Szczegóły na plakacie.
11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na utrzymanie parafii. Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie podczas sobotniego nabożeństwa szkaplerznego w sanktuarium na Burku o godz. 18.30. Przyszła niedziela jest II miesiąca - niedzielą inwestycyjną. Sładka na nowe okna do kościoła parafialnego. Dziękujemy za zrozumienie sprawy.