Ogłoszenia parafialne 8 września 2019 r.

07.09.2019 r.

1. Informujemy, że w ubiegłą sobotę podczas uroczystej Mszy św. 3 braci nowicjuszy złożyło I profesję zakonną w Zakonie Braci Mniejszych. Wśród nich jest także nasz parafianin br. Artur Patryk. Prosimy o modlitwę w jego intencji o Boże błogosławieństwo na dalszy czas formacji zakonnej.
  2. Jutro na 17:30 zapraszamy Grupę biblijną.
  3. W środę zapraszamy na godz. 16.30 do kościoła parafialnego gdzie odbędzie się spotkanie DSM z siostrą Katarzyną. Zapraszamy także nowe dziewczęta z kl I – VIII, które pragną dołączyć do wspólnoty.
  4. W czwartek zapraszamy do kościoła parafialnego na 17.30 rodziców i dzieci kl 3 przygotowujące się do I Komunii św. na spotkanie formacyne.
  5. W piątek po zakończeniu Mszy św. o 17.30 próba chóru. Przy tej okazji ponawiamy zaproszenie do młodzieży, studentów i osób dorosłych, którzy chcą swoim śpiewem ubogacać liturgię w naszym kościele i rozwijać swoje zdolności muzyczne. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą wspólnotę parafialną.
  6. W sobotę 14 września przypada  święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej do sanktuarium na godz. 18.00. Prosimy, aby z tej okazji przystroić przydrożne krzyże.
  7. W parafii katedralnej w Tarnowie rozpoczął się Tydzień Maryjny. Szczegóły na plakatach .
  8. Dziękujemy za waszą życzliwość i za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie oraz dziś z racji II niedzieli miesiąca. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca.
  9. Informujemy, że na terenie naszej parafii przy ul. Sanguszków obok Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych rozpoczęło swoją działalność Subregionalne Centrum Wsparcia Opiekunów Nieformalnych Osób Niesamodzielnych Bezpieczna Przystań. W ramach projektu można skorzystać z całodobowej opieki zastępczej, wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego i pielęgnacyjnego. Jest to bardzo dobra propozycja dla osób starszych potrzebujących pomocy. Szczegóły na stronie internetowej placówki.
  10. Tak jak zapowiadaliśmy tydzień temu w naszej parafii nastąpi kilka zmian w duszpasterstwie. Nowy terminarz nabożeństw oraz spotkań grup działających w naszej parafii, będzie można sobie zabrać na specjalnie przygotowanych kartach. Zmiana ta podyktowana jest koniecznością usprawnienia i rozbudzenia świadomości parafian do większego angażowania się w życie duchowe.
  11. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Janina Bazylik. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…