Ogłoszenia parafialne 9 czerwca 2019 r.

Data

08.06.2019 r.

 1. Komunikat: Drodzy Małżonkowie, Drogie Rodziny! Jak podkreśla papież Franciszek, „Kościół jest rodziną rodzin, stale wzbogacającą życie wszystkich kościołów domowych”. Jednym z akcentów podkreślających wartość oraz piękno małżeństwa i rodziny jest Diecezjalne Święto Rodziny, którego główne obchody będziemy przeżywać 16 czerwca br. w Starym Sączu. Rozpoczniemy o godz. 11.00 od Eucharystii sprawowanej na Ołtarzu Papieskim. W tym roku wydarzenie to zbiega się dokładnie z 20-tą rocznicą pobytu Patrona Rodzin św. Jana Pawła II w Starym Sączu oraz kanonizacji Matki Kingi. Jest to więc piękne podsumowanie pierwszego roku naszego diecezjalnego Synodu, pochylającego się nad duszpasterstwem małżeństw i rodzin. Po Mszy świętej rozpoczniemy Festyn Rodzinny, podczas którego – podobnie jak rok temu – będziemy chcieli podkreślić różnorodność regionalnych kultur. Jeżeli więc posiadacie strój regionalny, to gorąco zachęcam, by na Święto Rodziny przyjechać w takim stroju lub chociaż ozdobić ubiór jakimś małym elementem stroju regionalnego. Pragnę serdecznie zaprosić Was na to wydarzenie, które będzie wyrazem naszej wspólnej troski o rodzinę. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż     BISKUP TARNOWSKI
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. tak jak w dni powszednie.
 3. Również jutro spotkanie grupy biblijnej.
 4. W środę w kościele parafialnym o 18.00 spotkanie Akcji Katolickiej.
 5. W piątek o 18.00 zbiórka ministrantów i lektorów.
 6. W piątek o 18.00 spotkanie organizacyjne z budowniczymi ołtarzy na Boże Ciało. Serdecznie zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Św. – Odpust na Terlikówce.
 8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. W obydwu kościołach odbywają się po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
 9. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie. Niech Bóg wam błogosławi za waszą hojność serca. Wszystkich ofiarodawców polecamy podczas nowenny do Matki Bożej Szkaplerznej. Dziękujemy także wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali przy naszych kościołach.
 10. Wychodząc z kościoła zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Głos Karmelu, Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.
 11. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Andrzej Westwalewicz.Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…