Ogłoszenia parafialne 9 sierpnia 2020 r.

Data

08.08.2020 r.

  1. W sobotę obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. według porządku niedzielnego: w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 17.30, a w sanktuarium o godz. 8.00, 10.30 i 18.30. Na Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek św. Klary, dziewicy, w piątek św. Maksymiliana Kolbe męczennika. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia życzymy nieustannej opieki Maryi i Świętych Patronów.
  3. Dziękujemy za ofiary składane, dziś także z racji II niedzieli miesiąca. Niech Bóg, którego hojność jest bez miary, wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie. Wszystkich polecamy Bożej Opatrzności i wstawiennictwu naszej Patronki Maryi Królowej Szkaplerza Świętego.
  4. Wspólnota Galilea organizuje Kurs dla małżeństw. Rozpocznie się 28 sierpnia w Zabawie. Gorąco zachęcamy. Szczegóły na ulotkach.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć przy wyjściu z kościoła.
  6. W związku z ponownym nasileniem się przypadków zachorowań na Covid 19, idąc za wskazaniami Inspektora Sanitarnego oraz Kurii Diecezjalnej, przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz konieczności dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła. Równocześnie dziękujemy za stosowanie się do tych zaleceń w duchu odpowiedzialności za siebie i innych.
  7. W tym tygodniu odeszły do wieczności śp. Danuta Drogoń oraz śp. Rozalia Piłacik. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu…