Ogłoszenia parafialne 1 marca 2020 r.

29.02.2020 r.

1. Jutro na godz. 17.30 zapraszamy kandydatów klas 8 SP wraz z rodzicami i świadkami na Mszę św. przygotowującą do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Sakrament bierzmowania w tym roku zostanie udzielony w Katedrze we wtorek 3 marca o godz. 18.00. Polecajmy naszą młodzież, szczególnie w tych dniach, w naszych modlitwach.

2. W I czwartek Msza św. o 17.30 i adoracja z prośbą o nowe powołania kapłańskie.

3. W I piątek miesiąca uczcimy NSPJ. Okazja do  spowiedzi na każdej Mszy św.

4. W I sobotę po godzinie 8.00 księża udadzą się do chorych, a wieczorem zapraszamy do sanktuarium na nowennę i Mszę św. w int. odnowienia duchowego naszych rodzin.

5. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej odbywają się w każdy piątek: - w sanktuarium o godz. 9.00.

- w kościele parafialnym w o godz. 17.00.  oraz

- godz. 19.30, dla młodzieży i tych którzy kończą później pracę

-Gorzkie  Żale w każdą niedzielę:- w kościele parafialnym o godz. 16.30,

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można ją nabyć wychodząc z kościoła. Zachęcamy także do nabywania baranków wielkanocnych, paschalików Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na diecezjalną Caritas oraz paczki dla potrzebujących.

7. Wszystkim solenizantom bieżącego tygodnia, a wśród nich naszemu Ks. Radosławowi, życzymy wielu łask od Boga i wstawiennictwa Maryi. W int. Ks. Radka i wszystkich solenizantów, będziemy modlić się w najbliższą sobotę o godz. 18.30, podczas nowenny przed cudownym obliczem MB Szkaplerznej w naszym sanktuarium. Serdecznie zapraszamy.

8. Dziękujemy serdecznie tegorocznym rekolekcjonistom: Ks. Krzysztofowi Orłowi i Ks. Marcinowi Baranowi za wprowadzenie nas w czas Wielkiego Postu pełnymi treści i bardzo trafiającymi do naszych serc naukami, oraz za sposób ich przekazywania, tak dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dziękuję także naszym kapłanom, siostrom zakonnym, nauczycielom, scholi i wszystkim, którzy pomogli zorganizować tegoroczne rekolekcje. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam Swoim błogosławieństwem za waszą kapłańską posługę. Bóg zapłać. Dziękujemy za waszą życzliwość i ofiary składane w ostatnim czasie. Dziękujemy za ofiary na opłacenie ogrzewania w obydwu kościołach. Bóg zapłać, także wszystkim którzy w ostatnim tygodniu pomogli w pracach  w obydwu kościołach.

9. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Edward Sak i Jerzy Trzpis. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…