Wzajemna pomoc dla seniorów

17.03.2020 r.

W duchu troski o siebie nawzajem pamiętajmy o zainteresowaniu się sytuacją swoich sąsiadów, szczególnie chorych i samotnych. Starsze osoby należą do grupy szczególnego ryzyka w czasie epidemii koronawirusa. Zaleca się im, aby w ogóle nie wychodzili z domów.

W naszej Parafii są zadeklarowane osoby, które służą pomocą w zrobieniu zakupów. Potrzebę pomocy należy zgłaszać telefonicznie do kancelarii parafialnej.

Można skorzystać również z pomocy, którą promuje nasze Diecezjalne Radio RDN Małopolska:

Od poniedziałku ruszyła akcja EMES DLA SENIORÓW.  Pracownicy firmy bezpłatnie  w  godzinach  od 8.00  do  17. 00 będą dostarczać pod wskazany adres zamówione towary.

Podczas każdego zamawiania zakupów trzeba będzie podać swój numer telefonu w celu potwierdzenia zamówienia.

Rozliczenie  odbywać się będzie w formie gotówkowej po ich dostarczeniu na podstawie dołączonego paragonu fiskalnego.

Akcja  skierowana jest głównie do osób w wieku 70 PLUS, ale –  jak  zapewnia  firma EMES I PARTNERZY –  wiek nie stanowi głównej przesłanki i nikt nie pozostanie bez pomocy.

Żeby zamówić  zakupy podstawowych środków żywnościowych, higienicznych oraz leków, trzeba zadzwonić  pod numer 14 650 50 60.

Pomoc dotyczy seniorów zamieszkałych w granicach administracyjnych miasta Tarnowa.